Apie programą
Archeologijos ir istorijos studijų Klaipėdos universitete tikslas – formuoti kritiškai mąstančią asmenybę, gebančią suprasti praeities reiškinius, atrasti sąšaukas su dabarties įvykiais, gebėti atrinkti informaciją, ją interpretuoti bei formuoti savarankiškas įžvalgas, vertinimus. Pasirinkusiųjų šią studijų programą laukia įdomus studijų kelias, kuriame jie kartu su geriausiais dėstytojais bandys perprasti archeologų, istorikų veiklos metodus, pritaikyti žinias analitinei kūrybai ir pasirengti kitiems gyvenimo etapams. Ketverius metus trunkančios studijos susideda iš įvairių (privalomų ir pasirenkamų) dalykų, archeologinės ir archyvinės praktikos, išvykų. Studijuojantys pagal šią programą renkasi profilį atsižvelgdami į savo gyvenimo planus: sudaromos galimybės eiti profesionalių istorikų, archeologų keliu, bet absolventai gali tapti ir mokytojais ar net karininkais.
-
Kuo įdomi archeologija?
„Archeologo darbas formuoja visą kompetencijų įvairovę. Be lauko kasinėjimų, mokomės tyrimų strategijos, komandinio darbo. Archeologijos šaltiniui pažinti reikalingos skirtingų sričių žinios, tad bendraujame su gamtos mokslų specialistais, chemikais, osteologais, antropologais, numizmatais, restauratoriais ir t. t. Tenka prisidėti prie kultūros paveldo išsaugojimo, inicijuoti yrančių paminklų konservavimo darbus, nustatyti jų kultūrinę vertę. Archeologo užduotis kurti detalius grafinius vaizdus, atlikti 3D vizualizaciją, sudaryti radinių aprašus, parengti fotodokumentaciją. Esame tarsi praeities kriminalistai“, – sako archeologė, dr. Raimonda Nabažaitė.
-
Studijų metu – galimybė įsilieti į mokslinius tyrimus
Studentai turi geras galimybes dar studijų metu įsilieti į mokslinius tyrimus. Instituto įranga jie naudojasi laboratorijose, kasinėjimuose sausumoje bei po vandeniu. Lietuvos mastu unikali institute vykdoma veikla yra povandeniniai archeologiniai tyrimai, kurių praktikos įgauna ir studentai.
-
Gretutinės studijos norintiems tapti mokytoju
Iki šiol, baigę istorijos ir archeologijos studijas, įsidarbinti mokyklose galėdavo tik papildomai išklausę pedagoginių-psichologinių žinių kursą. 2019 m. įvesta naujovė – begilindami žinias apie praeitį, studentai gali rinktis gretutines pedagogikos studijas. Siekiantiems pedagoginio kelio – tai galimybė taupyti savo laiką ir įsilieti į darbo rinką iškart po studijų baigimo.