BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2024 m. Gegužės 31 d.

„Žaliųjų idėjų festivalyje“ dalyvaus EU-CONEXUS organizuoto konkurso prizininkai

Birželio 5 d., Prezidentūros kiemelyje vyksiančiame „Žaliųjų idėjų festivalyje“ dalyvaus ir geriausias tvarumo idėjas pristatys moksleiviai, triumfavę tarptautiniame tvarumo idėjų konkurse „Think Smart, Create Green“ („Galvok protingai, kurk žaliai“), kurį jau ketvirtą kartą organizavo Europos universitetų aljansas EU-CONEXUS.

Renginyje, vyksiančiame minint Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną, projektą „Palapinė-apsiaustas-miegmaišis“ pristatys šių metų EU-CONEXUS organizuoto konkurso „Think Smart, Create Green“  nugalėtojai – S. Dacho progimnazijos moksleiviai. Komanda konkursui sukūrė palapinę-apsiaustą-miegmaišį. Moksleiviai skelbė pakuočių rinkimo akciją, tvarkė, plovė riebaluotas pakuotes. Iš jų buvo pasiūtas pirmasis sugalvoto produkto sluoksnis, kitas buvo siuvamas iš nesuyrančių plastiko maišelių, vidurys užpildytas naudotais medvilniniais audiniais. Toks apsiaustas gali gelbėti žmones kaip palapinė, pavyzdžiui, ištikus žemės drebėjimui, gali šildyti ir saugoti nuo lietaus kaip apsiaustas ar atlikti miegmaišio funkciją.

Kita S. Dacho progimnazijos moksleivių komanda pristatys projektą „Our Future Eco Show“. Komanda sukūrė mokyklos ateities modelį, kurio gamybai buvo panaudotos tik antrinės žaliavos. Remiantis tvarumo, ekologiškumo principais, mokykla sukurta veikti kaip uždara ekosistema, kuri pati save išlaiko. Rūsyje įrengta atliekų tvarkymo erdvė, sliekynas sodo atliekoms perdirbti, vandens talpa; taip pat įrengta edukacinė erdvė popieriui gaminti; II aukšte – rūbų keitykla; III aukšte – laisvalaikio/poilsio zona: akvaponikos principu veikiantys akvariumai; dviračių stovėjimo aikštelė su įkrovimo elementais. Sodas daržovėms auginti įkurdintas šalia mokyklos.

Geriausias tvarumo idėjas pristatys ir praėjusių metų konkurso dalyviai. Tarp jų – pirmosios vietos nugalėtojai, vėl gi S. Dacho progimnazijos moksleiviai. Jie pristatys projektą „Tiny Green Feet Towards Environmentally Friendly Schhool“. Moksleiviai pateikė įtikinantį ir iki smulkmenų apgalvotą aplinkai draugiškos mokyklos maketą. Tokioje mokykloje patalpų apšvietimas taupiai naudojama elektros energija. Saugodamiesi nuo triukšmo ir taršos, mokiniai pastato sienas apželdino augalais, o juos laisto surinktu lietaus vandeniu. Beje, ir daržovės maistui auginamos mokinių sukurtos mokyklos sode, o į pamokas važiuojama tik su dviračiais.

Dar vieną projektą „Ateities mokykla“ pristatys Gargždų „Kranto“ progimnazijos komanda. Moksleiviai sukūrė detalų savo mokyklos ateities 3D modelį, kuriame atsižvelgė į įvairius statistinius duomenis, siekdami juos maksimaliai pagerinti. Mažesnės elektros sąnaudos, tobulinta šildymo ir vėdinimo sistemos. Remiantis tvarumo, ekologiškumo principais, transformuota mokyklos erdvė. Suplanuotos poilsio zonos, vertikalūs sodai, kuriuose būtų auginamos daržovės. 

Renginio metu Klaipėdos universiteto botanikos sodo edukatorės kvies moksleivius į edukaciją. Norintys galės pasigaminti delmonus – puošnų maišelį (kišenę), kurį galima rišti ant juosmens. Šis unikalus maišelis yra būdingas tik Mažajai Lietuvai.

„Žaliųjų idėjų festivalyje“ geriausias tvarumo idėjas ir projektus iš viso pristatys net 25 įmonės, institucijos, nevyriausybinės organizacijos.

Renginio tikslas – supažindinti visuomenę ir ypač jaunimą su aplinkosaugos inovacijomis, žaliosiomis iniciatyvomis ir projektais bei paskatinti kiekvieną prisidėti prie tvaresnės Lietuvos kūrimo.

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos