BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2023 m. Balandžio 06 d.

Stiprėja Klaipėdos universiteto ryšiai su Sakartvelu

Balandžio 3 d. trys Klaipėdos universiteto (KU) darbuotojos – dr. Kristina Blockytė-Naujokė, dr. Jūratė Grigaitienė ir Jūratė Derukaitė – dalyvavo iškilmingoje vakarienėje, kurią rengė LR prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė Jos Ekscelencijos Sakartvelo prezidentės Salome Zourabichvili garbei.

Prezidentės oficialus vizitas Lietuvoje „pabrėžtinai išreiškia ypatingus santykius ir ryšius, kurie istoriškai susiklostė tarp Sakartvelo ir Lietuvos“. Iškilmingame renginyje dalyvavo žmonės, pasižymėję įvairiose bendradarbiavimo su Sakartvelu srityse.

KU ryšiai su Sakartvelu lituanistinių studijų srityje pradėjo intensyviai plėtotis nuo 2014 m., pradėjus bendradarbiauti su Sakartvelo technikos universitete veikiančiu Lietuvių kalbos ir kultūros centru, kuriam vadovauja prof. Vidas Kavaliauskas. Nuo to laiko ėmė daugėti kartvelų studentų, dalyvaujančių KU rengiamuose lietuvių kalbos ir kultūros vasaros/žiemos kursuose, kuriuos remia Švietimo paramos mainų fondas. Kartu su studentais, atvykstančiais į dalines/laipsnio studijas, remiamas to paties fondo, pastaraisiais keleriais metais KU kasmet trumpiau ar ilgiau mokosi vidutiniškai apie 10 kartvelų. 

Be to, KU jau keletą metų dalyvauja bendruose projektuose su minėtuoju Lietuvių kalbos ir kultūros centru Sakartvele. Ten lankėsi kelios KU dėstytojos, skaitė pranešimus konferencijose, vedė kultūrinį renginį, turėjo puikią progą pažinti, pamilti šią šalį ir jos žmones. Neįtikėtina, kiek daug Centro renginiuose teko sutikti laisvai lietuviškai kalbančių Centro studentų ir alumnų! Nemažai jų jau sėkmingai dirba su Lietuva ir lietuvių kalba susijusiose srityse. Beje, į KU rengiamus kalbos kursus taip pat atvyksta gana laisvai kalbančių Centre studijavusių studentų, jau galinčių būti neblogais vertėjais.

Šiais 2023 m. KU tapo Centro partneriu naujame projekte „Sakartvelo technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro veiklos prioritetai 2023 m.“ Pagal šio projekto veiklas KU ir kitų institucijų dėstytojai vyks į Tbilisį skaityti paskaitų, vesti kalbos užsiėmimus, o birželį pažintinėms kultūrinėms edukacijoms Lietuvoje atvyks kartvelų studentų grupė su vadovu prof. Vidu Kavaliausku. Jie viešės ir Klaipėdoje bei jos regione, lankysis KU.

Su Sakartvelu bendradarbiauja ir KU Studentų teatras, kurio vadovė dr. Jūratė Grigaitienė, teatrologė, režisierė, teatro pedagogė. Pažintis tarptautiniame universitetų teatrų forume su režisieriumi Roinu Dvaliu iš Batumio išaugo iki pasirašytos KU ir Grigolio Robakidzės universiteto bendradarbiavimo sutarties.

LR prezidento rūmuose surengta vakarienė, nuoširdžios abiejų draugaujančių valstybių prezidentų kalbos, ten sutikti žmonės suteikė naujo įkvėpimo plėtoti KU ryšius su Sakartvelu.

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos