Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2023 m. Gegužės 24 d.

SELL žaidynėse KU sportininkai džiugino ir auksu, ir sidabru

Klaipėdos universiteto sportininkų komanda grįžo iš 38-ųjų SELL žaidynių. Šiemečių pasiekimų kraitėje - 5 medaliai: 2 aukso ir 3 sidabro.

Auksas – futbolininkams ir šuolininkei į aukštį

Evaldo Misiūno vadovaujama Klaipėdos universiteto vyrų futbolo komanda buvo vienintelė studentų komanda, atstovavusi Lietuvai. Rato sistema žaidę futbolininkai susikovė su penkiomis komandomis, iškovojo 4 pergales, o vienas rungtynes sužaidė lygiosiomis. Nei vieno pralaimėjimo nepatyrusi komanda pelnė aukso medalius!

Antrąjį aukso medalį KU iškovojo lengvaatletė Gintarė Tirevičiūtė. Šuolininkė į aukštį įveikė 184 cm aukščio kartelę ir užfiksavo geriausią Lietuvos sezono rezultatą! Kita KU atstovė Satera Balčaitytė toje pačioje rungtyje įveikė 165 cm aukščio kartelę ir iškovojo 4-ąją vietą.

Krepšininkams – sidabras

KU krepšinio komanda išvyko ypatingai kuklios sudėties, tik šešiese. Pirmąją dieną krepšininkams teko sužaisti net 3 rungtynes! Pirmosiose grupės varžybose mūsų krepšininkai susitiko su praėjusių metų žaidynių nugalėtojais – Rygos technikos universiteto komanda ir, pademonstravę kovingumą bei sportinį charakterį, sugebėjo nugalėti dviženkliu skirtumu (40:30), kitose pirmosios dienos rungtynėse pergalės iškovotos dar didesniu taškų skirtumu. Tai garantavo kelialapį į pusfinalį.

Antrąją žaidynių dieną KU krepšinio komandą treneris Mindaugas Stašys pervadino į  “Magiškąjį šešetą”. Kukliausios sudėties komanda pusfinalyje susitiko su gausia Lietuvos sporto universiteto komanda ir po atkaklios kovos iškovojo kelialapį į finalą (49:35). Finale klaipėdiečiai susitiko su savo senais varžovais - Vytauto Didžiojo universiteto ekipa. Abi komandos nesenai kovojo Lietuvos studentų krepšinio lygos finale. Deja, Estijoje, kaip ir Lietuvoje, “Magiškasis šešetas” turėjo pripažinti principinių konkurentų pranašumą. Vienintelį pralaimėjimą patyrę KU krepšininkai ir šįkart turėjo tenkintis sidabro medaliais.

Debiutantus lydėjo sėkmė

Du sidabro medalius iškovojo SELL žaidynių debiutantas pirmakursis badmintono atstovas Jonas Petkus. Pirmąją žaidynių dieną jis buvo nenugalimas tiek vienetų, tiek dvejetų varžybose. Finalinėse kovose, kad ir kokios atkaklios jos buvo, sportininkui teko pripažinti varžovų pranašumą, bet... Jonas yra vienintelis KU komandos atstovas, kuris žaidynėse pelnė net du medalius!

Kitos dvi debiutantės kovojo stalo teniso bei šachmatų varžybose. Stalo teniso atstovė Dovilė Račkauskaitė pirmąją dieną laimėjo dvi akistatas, tačiau antrąją dieną patyrė pralaimėjimą ir iškovojo 5-ąją vietą. Šachmatų varžybose Marija Šibajeva varžybų bendroje įskaitoje užėmė 14-ąją vietą.

Trečioji universiteto komanda žaidynėse - merginų tinklinio komanda. Merginos, dvi dienas atkakliai kovojusios prieš Lietuvos, Latvijos bei Estijos universitetų komandas, užėmė 5-ąją vietą.