BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2022 m. Lapkričio 04 d.

Ministro susitikimuose uostamiestyje – kalbos apie Klaipėdos universiteto ligoninės steigimo reikalus ir sveikatos apsaugos sistemos reformas

Klaipėdos universitete šiandien lankęsis Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys susitiko su Universiteto ir Klaipėdos bei Palangos ligoninių, nuo 2023-iųjų sausio 1-osios tapsiančių Klaipėdos universiteto ligoninės padaliniais, vadovais. Susitikime aptartos Klaipėdos universiteto ligoninės steigimo procedūros, aktualūs klausimai.

Po šio susitikimo ministras bei KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas dalyvavo viešoje Politinių diskusijų klubo diskusijoje „Kaip sekasi ištraukinėti gydytoją iš popierių krūvos“. Diskusijoje, kurios pavadinimu tapo sparnuota Arūno Dulkio frazė, nuskambėjusi prieš pradedant eiti ministro pareigas: „Svajonė – ištraukti gydytoją iš popierių krūvos“, taip pat dalyvavo gydytojas psichiatras-psichoterapeutas prof. Eugenijus Laurinaitis bei LR Seimo narys, Politikos diskusijų klubo iniciatorius Mindaugas Lingė.

Atsakydamas į klausimą, ar išsipildė jo garsiai ištarta svajonė, ministras nespinduliavo dideliu optimizmu. „Nesiseka su tuo ištraukimu... Ar nebus taip, kad pats būsiu toje krūvoje paslėptas?“- ironizavo Arūnas Dulkys. Jis sakė svarstąs apie visuomeninės ekspertų tarybos būrimą pertvarkoms sveikatos apsaugos sistemoje aptarti, kad diskusijose pasimatytų įvairiapusis numatomų pokyčių vaizdas. 

Apžvelgdamas pastarųjų dvejų metų įvykius Lietuvos sveikatos politikoje, ministras išvardino 5 reformas, į kurias koncentruotas ministerijos dėmesys: pertvarkomas ministerijai pavaldžių įstaigų tinklas – jų yra 18; kuriamas 3-iasis Lietuvoje universitetinio lygmens gydymo centras – Klaipėdos universiteto ligoninė; parengti ir patvirtinti teisės aktai Lietuvos gydymo įstaigų tinklui pertvarkyti; Greitosios medicininės pagalbos pertvarka; sprendžiama senstančiai visuomenei aktuali pavėžėjimo problema. „Vienu metu vyksta 5 dideli pokyčiai. Nėra lengva, rezultatai nėra greiti“,- sakė jis.

Savo pasisakyme prof. E. Laurinaitis sveikatos apsaugos sistemos rykštėmis pavadino dvi dideles blogybes – medikų perdegimą, o tai būdinga daugiau pusei Lietuvos medikų, bei gydymo įstaigose įsigalėjusį mobingą. Arūno Dulkys akcentavo, jog šie reiškiniai būdingi ne tik medikų bendruomenei.

Prof. dr. Artūras Razbadauskas svarbiu šios Vyriausybės bei Sveikatos apsaugos ministerijos žingsniu pavadino Klaipėdos universiteto ligoninės steigimą, kuris turėtų pagerinti medicinos paslaugų kokybę Vakarų Lietuvos gyventojams.

Diskusijose sulaukta klausimų, kodėl gydytojų atlygis nekonkurencingas lyginant su kitomis šalimis, pasiūlymų, kaip mažinti biurokratinį krūvį šeimos gydytojams, kaip labiau koncentruoti dėmesį į pagrindinį tikslą – sveikatą ir sveikos gyvensenos mokymą ir kt.

Anot ministro, Lietuvos sveikatos apsaugos sistema turi daug prieštarų, kurioms rasti sprendimus, deja, nėra paprasta. Pacientai skundžiasi, jog sunku pasiekti gydytojus, bet pagal jų skaičių 100 tūkst. gyventojų Lietuva pirmauja Europos Sąjungoje. „Mūsų žmonės pas gydytojus lankosi bene dažniausiai, pirmaujam pagal suteiktų konsultacijų skaičių, o pagal sveikatos rodiklius ir gyvenimo trukmę esame kone dugne. Sistema išderinta, pokyčiams reikia laiko“,- sakė Arūnas Dulkys.

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos