BDAR
Privatumo politika
Struktūra | Katedros

Informatikos ir statistikos katedra

Apie katedrą

Informatikos ir statistikos katedros strateginiai tikslai:

Katedros kuruojamos studijų programos turi būti atitinkančios tarptautinio verslo poreikius, lanksčios bei greitai prisitaikančios prie pokyčių.

Siekiama, kad visos katedros studijų programos ir toliau išliktų tarp lyderių Lietuvoje, pagal studijų kokybę, leistų rengti aukščiausios kvalifikacijos specialistus, taip pat mokslininkus, kurie gebėtų dirbti intelektinį ir kūrybinį darbą.

ISK mokslo kryptis – Pažangi informacijos inžinerija ir skaitmenizavimo technologijos.

Informatikos ir statistikos katedroje susiformavo stiprus dėstytojų, praktikų ir mokslininkų kolektyvas, jungiantis daugiametę akademinę ir technologinę patirtį turinčius profesorius ir docentus su  jaunais entuziastingais lektoriais, asistentais ir doktorantais. Didžioji dalis kolektyvo, tuo pačiu dirba verslo bei pramonės sektoriuje, todėl užtikrinamos naujausios žinios bei verslui reikalingi praktiniai įgūdžiai. Tai leidžia katedrai sėkmingai vykdyti dinamiškas ir kūrybiškas studijas, kurios ne tik prisideda prie mokslo pažangos vystymo, naujų inovatyvių IT ir programinės įrangos sprendimų kūrimo ir diegimo, bet ir garantuoja katedros absolventams plačias įdomaus ir kūrybiško darbo galimybes Lietuvos ir užsienio IT kompanijose, valstybinėse institucijose, įvairiose pramonės.

Katedros darbuotojai kartu su studentais bei įmonių atstovais dalyvauja įvairiuose nacionaliniuose bei tarptautiniuose tyrimų bei užsakomuosiuose projektuose, kuria įvairaus pobūdžio programinę bei techninę įrangą. Dalyvauja bei rengia konferencijas bei seminarus. Katedroje vystomas aktyvus bendradarbiavimas su įmonėmis, nuolat rengiamos kviestinės įmonių atstovų paskaitos, dėstytojai su studentais vyksta į įmones stažuotėms.

Katedra yra ilgametė aktyvi Erasmus+ programos dalyvė – vyksta studentų ir dėstytojų mainai tarp skirtingų šalių universitetų.

Klaipėdos universitetas yra EU-CONEXUS narys – Europos universiteto išmanių pakrančių miestų tvariai plėtrai (EU‐CONEXUS), kuris yra tarptautinė Europos aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų institucija, tirianti išmanią urbanizuotų pakrančių plėtrą pasauliniu požiūriu. Informatikos ir statistikos katedros studentai turi galimybę studijuoti atskirus pasirenkamuosius dalykus iš plataus EU-CONEXUS partnerių dalykų sąrašo.

EU-CONEXUS parnerių universitetai:

 • La Rochelle Université, France
 • Waterford Institute of Technology, Ireland
 • University of Rostock, Germany
 • University of Zadar, Croatia
 • Frederick University, Cyprus
 • Agricultural University of Athens, Athens
 • Technical University of Civil Engineering Bucharest, Romania
 • Catholic University of Valencia, Spain

Visi įstojusieji į valstybės finansuojamas Informatikos bei Informatikos inžinerijos studijų programas studentai gauna Ekonomikos ir inovacijų ministerijos tikslines skatinamąsias 200  eurų dydžio kasmėnesines stipendijas. 

Nuo 2023 metų rugsėjo stojantieji į Informatikos bei Informatikos inžinerijos bakalauro studijas gali pretenduoti į įmonės „Teltonika“ 300 Eur/mėn. tikslinę stipendiją.

https://teltonika-high-tech-hill.com/lt/stipendija

Informatikos ir statistikos katedros studentai aktyviai naudojasi Klaipėdos universiteto Studijų ir mokslo skatinimo fondu, kuris finansuoja studentų inicijuotus kūrybinius projektus. Šiuo metu vystomi studentų projektai:

 1. Oro taršos matavimo skirtingame aukštyje sistemos maketo kūrimas
 2. „Žaliojo uosto“ maketo, esančio JTGMF, tobulinimas, įdiegiant naujas funkcijas
 3. Išmanios vizualinės gaminių kokybės patikros sistemos maketo sukūrimas
 4. Laivo judėjimo autonominės sistemos modelio ir tyrimų maketo kūrimas

 

Informatikos ir statistikos katedros darbuotojai

Mokslinė veikla

Katedros darbuotojų mokslinės veiklos kryptys: informacinių – techninių sistemų (verslo, medicinos, telekomunikacijų, transporto ir logistikos, paskirstytų, mobiliųjų sistemų) imitacinis modeliavimas, projektavimas bei kūrimas, ekologinių, ekonominių, fiziologinių ir techninių sistemų matematinis modeliavimas, statistinė erdvės-laiko duomenų analizė ir matematinis modeliavimas, diferencialinės lygtys su vėlavimu.

Moksliniais tyrimais Informatikos ir statistikos katedra sėkmingai įsijungia į bendrą Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultete vykdomą mokslinių tyrimų programą „Jūrinio klasterio (technologijų) darnios plėtros tyrimai“.

Projektai

Publikacijos

Studentų veikla

Informatikos ir statistikos katedros studentai aktyviai naudojasi Klaipėdos universiteto Studijų ir mokslo skatinimo fondu, kuris finansuoja studentų inicijuotus kūrybinius projektus. Šiuo metu vystomi studentų projektai:

 1. Oro taršos matavimo skirtingame aukštyje sistemos maketo kūrimas
 2. „Žaliojo uosto“ maketo, esančio JTGMF, tobulinimas, įdiegiant naujas funkcijas
 3. Išmanios vizualinės gaminių kokybės patikros sistemos maketo sukūrimas
 4. Laivo judėjimo autonominės sistemos modelio ir tyrimų maketo kūrima

Kontaktai

Informatikos ir statistikos katedros vedėjas, Informatikos inžinerijos programos vadovas

Doc. dr. Mindaugas Kurmis
Bijūnų g. 17, 205 kab.,
LT-91225 Klaipėda
Tel. (8 46) 39 86 95
El. paštas mindaugas.kurmis@ku.lt

Informatikos programos vadovas

Doc. dr. Gediminas Gricius
Herkaus Manto g. 84, 301 kab.,
El. paštas gediminas.gricius@ku.lt

 

Techninių informacinių sistemų programos vadovas

Prof. dr. Vitalij Denisov
El. paštas vitalij.denisov@ku.lt


 

Administratorė

Laimutė Brazdeikienė
Bijūnų g. 17, 206 kab.,
LT-91225 Klaipėda
Tel. (8 46) 39 89 86
El. paštas isk.jtgmf@ku.lt

 

 

 

 

Pagrindiniai katedros partneriai

no-show no-show no-show no-show
no-show no-show no-show no-show
no-show no-show no-show no-show
no-show no-show no-show