Dokumentu apibrėžiama, jog KU studentai, kurie savanoriškai prisidės prie organizacijos vykdomų labdaringų veiklų, sąžiningai atliks pavestus darbus ir tam kas savaitę skirs bent 6 val. (ne mažiau kaip 24 val. per kalendorinį mėnesį, ne mažiau kaip 96 val. per studijų semestrą), turės galimybę pretenduoti į KU įsteigtas stipendijas. Per akademinius metus taip planuojama paskatinti iki 10 studentų, po 5 kiekvieną pusmetį.
Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapijos Caritas koordinatorės Aurelijos Lipskės teigimu, toks susitarimas platų socialinių veiklų spektrą vykdančiai organizacijai yra labai svarbus. „Mums ateina padėti daug savanorių, bet didžiausia problema yra ta, jog žmonės nenori įsipareigoti ilgesniam laikui, o tai mums tampa dideliu iššūkiu norint užtikrinti nenutrūkstamas veiklas. Sutartis ir motyvacija, skatinanti įsipareigoti, tikimės, mums padės efektyviau dirbti ir savanorystei paskatins daugiau jaunų žmonių“,- sakė A. Lipskė.
Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapijos Caritas, pasak koordinatorės, iki šiol savanoriškos pagalbos daugiausiai sulaukdavo iš KU socialinį darbą studijuojančių studentų, ypač iš atvykusių studijuoti iš užsienio: jie į Caritą ateina praktikoms, o po jų lieka savanoriais jau pažintoje bendruomenėje.
Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapijos Caritas savanorių pagalbą telkia bendrauti su šioje organizacijoje paramos ieškančiais asmenimis, išduodant jiems maistą, paaukotus drabužius ar daiktus, vykdant įvairias labdaros akcijos, išnešiojant maisto davinius į namus ar namuose teikiant pagalbą bei paguodą vienišiems žmonėms, organizuojant Senjorų klubo veiklas, bendraujant su jaunimu ir kt.