BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2022 m. Spalio 25 d.

KU afilijuotojo profesoriaus statusas – akvakultūros mokslo autoritetui iš Vokietijos

Klaipėdoje šiandien prasidėjusiame Akvakultūros forume „AquaVip“ KU afilijuotojo profesoriaus statusą patvirtinantis dokumentas bei auksinis KU ženklelis įteikti mokslininkui iš Vokietijos prof. Belai H. Buckui, dirbančiam akvakultūros srityje bei parengusiam ir skaičiusiam pranešimą šio renginio dalyviams. Tamprią ir produktyvią partnerystę su KU liudijančius ženklus svečiui įteikė KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Senato sprendimas suteikti afilijuoto profesoriaus statusą prof. Belai H. Buckui buvo priimtas dar 2020-ųjų pavasarį Jūros tyrimų instituto tarybos teikimu. Teigiama, jog profesorius ne vienerius metus bendrauja su mūsų mokslininkais, dalijasi žiniomis ir patirtimi diegiant Lietuvoje akvakultūros inovacijas. Savo šalyje jis yra pripažintas akvakultūros mokslo autoritetas, daugybės mokslinių darbų ir projektų autorius, Vokietijos akvakultūros asociacijos garbės prezidentas, šiuo metu dėstantis Bremeno ir Bremenhafeno universitetuose. Dėkodamas už suteiktą KU afilijuoto profesoriaus statusą prof. B. H. Buckas draugiškus ryšius su Klaipėda, tapusia Lietuvos akvakultūros centru, žadėjo plėtoti ir ateityje. 

***

Afilijuotojo mokslininko statusas yra Universiteto suteiktas garbės vardas. Jis gali būti suteikiamas Lietuvis ar užsienio valstybių mokslininkams, nedirbantiems Klaipėdos universitete, tačiau reikšmingai prisidedantiems prie Universiteto mokslo bei studijų plėtros, vykdantiems taikomuosius tyrimus ir šviečiamąją veiklą. Afilijuotojo mokslininko kadencija yra ne ilgesnė kaip 5 metai. Pasibaigus jai, ji gali būti pratęsiama neribotą kartų skaičių.

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos