BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2024 m. Birželio 03 d.

Klaipėdos universitetas tapo Nacionalinės Lietuvos energetikos asociacijos nariu

Klaipėdos universitetas (KU) prisijungė prie Nacionalinės Lietuvos energetikos asociacijos (NLEA) ir tapo naujuoju jos nariu. KU teikia didelį dėmesį energetikos efektyvumo ir dekarbonizacijos problemų sprendimui. Anot KU rektoriaus prof. dr. Artūro Razbadausko, bendromis pastangomis galima daug veiksmingiau įgyvendinti energetikos srities tikslus.

Lietuvoje vyksta sparti elektros tinklo skaitmenizacija, siekiama sukurti ir integruoti Lietuvą į Europoje besivystančią žaliojo vandenilio ir išvestinių jo produktų – gamybą Lietuvoje, taip pat vystomi saulės ir vėjo elektrinių parkai, kas itin aktualu Vakarų Lietuvoje. Sprendžiant šiame šalies regione esančias problemas aktyviai dalyvauja būtent KU. Technologijų srityje jis savo dėmesį koncentruoja į energetikos efektyvumo, dekarbonizacijos ir procesų skaitmenizavimo problemas.

„Klaipėdos universiteto prisijungimas prie asociacijos yra ypač reikšmingas. Bendromis pastangomis galime daug veiksmingiau įgyvendinti energetikos srities tikslus. Atstovaudami Vakarų Lietuvą, regione, turinčiame didžiulį potencialą, galime pasiekti dar daugiau. Šiuo metu itin sparčiai vystoma jūrinio vėjo energetika, numatyta daugybė didelių projektų, tarp jų ir jūros vėjo elektrinių parkai. Klaipėdos universitetas, siekdamas stiprinti mokslinį potencialą šioje srityje, prisideda kuriant Tvarios pakrančių plėtros Ekscelencijos centrą. Tai tarptautinis projektas, kuriame mūsų ir kiti aštuoni Europos universitetai (EU-Conexus aljanso nariai) kuria ilgalaikius išmaniojo miesto pakrantės tvarumo sprendimus“, – teigia KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Kaip teigia NLEA prezidentas ir Lietuvos energetikos skaitmeninį tinklą kuriančios bendrovės „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) vadovas Renaldas Radvila, itin svarbu, kad prie asociacijos veiklos prisijungia vis daugiau aukštojo mokslo įstaigų.

„Energetikos bendrovės jungia daugybę savo srities profesionalų, tačiau itin svarbi ir vis didesnė verslo bei mokslo sinergija. Bendromis jėgomis galima įgyvendinti įvairius technologinius, su energetika susijusius projektus ir dalintis patirtimi. Tad toks abipusis bendradarbiavimas naudingas tiek energetikos bendrovėms, tiek geresnes paslaugas galintiems gauti šalies gyventojams, tiek mokslo įstaigoms dėl didinamo energetikos profesijos žinomumo, galimybių pasisemti praktinės patirties bei  prisidėti prie naujų ateities kompetencijų ugdymo, siekiant prisitaikyti prie žaliosios energetikos darbo rinkos pasikeitimų “, – sinergijos naudas vardija R. Radvila.

Asocijuotu NLEA nariu gali tapti kitos asociacijos ir jų nariai, mokslo įstaigos bei kiti juridiniai asmenys, kurių vykdoma veikla yra susijusi su NLEA ar jos Tikrųjų narių vykdoma veikla.

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos