BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2024 m. Gegužės 23 d.

„Ignitis grupė“ Klaipėdos universiteto Elektros inžinerijos studentams skirs 15 tūkst. eurų

Integruota atsinaujinančios energijos bendrovė „Ignitis grupė“ skatina šalies moksleivius rinktis elektros ir energijos inžinerijos krypčių studijas. Siekdama į energetikos sektorių pritraukti naujų talentų, bendrovė trečius metus iš eilės skirs stipendijas šias bakalauro studijų programas Lietuvos aukštosiose mokyklose pasirinkusiems studentams. Klaipėdos universiteto (KU) studentų stipendijoms kitais mokslo metais numatyta skirti 15 tūkst. eurų.

„Ignitis grupė“ ir KU jau pasirašė sutartį dėl stipendijų skyrimo. Sutartyje numatyta, kad Elektros inžinerijos studijų kryptį pasirinkusiems studentams per 2024-2025 mokslo metus bus suteikiamos 300 eurų dydžio mėnesinės stipendijos, kurios bus mokamos 10 mėnesių. Stipendijų skyrimu, pagal numatytą tvarką, rūpinsis pats universitetas.

Numatyta 9 tūkst. eurų skirti Elektros inžinerijos pirmosios pakopos nuolatinės formos studijų programos pirmo kurso studentams, o 6 tūkst. eurų – antro kurso studentams.

KU rektorius džiaugiasi universiteto ir bendrovės „Ignitis grupė“ bendradarbiavimu bei kviečia būsimus studentus rinktis Elektros inžinerijos studijų kryptį ir pasinaudoti papildomomis galimybėmis.

„Labai džiaugiamės tokia iniciatyva ir paskata rinktis Elektros inžinerijos studijų kryptį. Šiuo metu tai išties perspektyvi sritis. Šiuo metu darbo rinkoje elektros inžinieriai itin reikalingi ir paklausūs“, –  sako prof. dr. A. Razbadauskas.

Bendrovės „Ignitis grupė“ #EnergySmartSTAR programos vadovė Giedrė Žlibinienė sako, kad ilgą laiką inžinerinės specialybės Lietuvoje populiarumu nusileido socialinių ar humanitarinių krypčių studijoms. Energetikos sektoriuje trūksta specialistų, todėl būtina užtikrinti jų pritraukimą į darbo rinką. Dėl to ir toliau planuojama ne tik steigti stipendijas, bet ir tęsti šviečiamąją veiklą – pažindinti moksleivius su energetikos sektoriumi ir jo galimybėmis.

„Prognozuojama, kad iki 2030 metų Lietuvai papildomai reikės mažiausiai 2500 energetikų. 1500 iš jų bus jūrinio vėjo specialistai. Jau šiuo metu energetikos sektoriuje dirba maždaug 100 profesijų atstovų, todėl baigę elektros ir energijos inžinerijos krypčių studijas tikrai atras savo sėkmingos ir prasmingos karjeros kelią“, – teigia G. Žlibinienė.

„Ignitis grupės“ paramą stipendijoms iš viso gaus 9 aukštosios mokyklos. Iš viso stipendijoms planuojama skirti 300 tūkst. eurų.

Klaipėdos universitete pasirinkusieji Elektros inžinerijos studijas įgis teorinių ir praktinių žinių apie elektros grandines, galios elektroniką, elektros pavaras, informacines technologijas, mikrovaldiklius, pramoninius valdiklius ir pramoninę komunikaciją, elektros energetiką, galės konstruoti, projektuoti bei valdyti elektronikos įrenginius, pavaras ir robotus.

Be išsamių profesinių žinių, studijuodami pagal šią studijų programą, studentai įgis asmeninių įgūdžių ir kompetencijų paketą, įskaitant verslo ir inžinerinių projektų valdymą, statistinių metodų taikymą, ekonomikos žinias, darbo etiką ir saugą. Baigusieji studijas taps verslesni ir išmoks praktiškai pritaikyti studijų metu įgytas žinias.

Daugiau informacijos apie KU Elektros inžinerijos studijų programą galite rasti čia: https://www.ku.lt/lt/bakalauro-studijos-2/inzinerijos-mokslai-1/elektros-inzinerija   

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos